Peptides
Peptides Company No.1

Klinikai Vizsgálatok

Klinikai Vizsgálatok

Zhenoluten®

Jelentés a Zhenoluten® biológiailag aktív étrendkiegészítővel végzett klinikai vizsgálatok eredményeiről.

JÓVÁHAGYVA

V.K. KHAVINSON
A Szentpétervári Bioregulációs és Gerontológiai Intézet
SZO RAMS igazgatója, az Orosz Orvosi Tudományos
Akadémia tagja, akadémikus által.

2011
Zhenoluten® – Női reproduktív rendszer támogatásához

A ZHENOLUTEN® biológiailag aktív táplálékkiegészítő alacsony 5000 Da molekulatömegű petefészek peptidek komplexét tartalmazza.

A ZHENOLUTEN® kapszulákban kapható,10mg hatóanyag-tartalommal. A ZHENOLUTEN® peptidek szabályozzák a petefészek sejtjeinek anyagcsere folyamatait, növelik azok tartalékkapacitását, jótékonyan hatnak a szervezet alkalmazkodási folyamataira szélsőséges körülmények között, valamint antioxidáns tulajdonságokkal rendelkeznek, szabályozva a petefészek szöveteinek peroxidációs folyamatait.

Kísérleti vizsgálatok kimutatták, hogy a peptidek szövetspecifikus hatással vannak azon szövetek sejtjeire, amelyekből izolálták őket. Ezért a ZHENOLUTEN® használata hatékony lehet a reproduktív rendszer funkcióinak helyreállítására a különböző eredetű rendellenességekben szenvedő nőknél.

A petefészek működésében bekövetkező életkorral összefüggő vagy kóros változásokra jellemző a neuropszichés, vazomotoros és metabolikus-endokrin zavarok megjelenésével járó komplex tünetegyüttest klimaxnak nevezzük (1, 54,). Ezek a zavarok 45 év feletti nőknél fordulnak elő; jelentősen csökkentik életminőségüket.

Jelenleg nem hormonális és hormonális gyógyszereket alkalmaznak a menopauza és a petefészek kimerülés szindróma kezelésére, amelyek közül soknak súlyos ellenjavallatai és mellékhatásai vannak (2, 3):

  • Szimpatolitikusok – reserpin, obszidán;
  • Antikolinergikumok – belladonna tinktúra;
  • Antihisztaminok – tavegil, szuprastin;
  • Nyugtatók – tazepam;
  • B1, B6, E vitaminok;
  • Szteroid ösztrogének – ösztradiol-dipropionát, folliculin, etinilösztradiol, ösztriol;
  • Gestagének (progesztinek) – progeszteron, turinal, norkolut, premalut-nor, pregnin; – Kombinált ösztrogén-gesztagén gyógyszerek – biseurin, non-ovlon; – stb.

A BETEGEK KLINIKAI JELLEMZŐI

A ZHENOLUTEN® hatékonyságának klinikai vizsgálatát a Szentpétervári Bioregulációs és Gerontológiai Intézet Orvosi Központjában 2011. április és november között végezték.

A klinikai vizsgálatban 39, 45 és 53 év közötti nő vett részt, akiknél enyhe vagy közepesen súlyos klimaktérikus szindrómát diagnosztizáltak, valamint 28, 38 és 43 év közötti- nők, akiknél petefészek-kimerülés szindrómát (korai klimaktérikus szindrómát) diagnosztizáltak.

A betegek a fejet és a felsőtestet érintő hőhullámokra panaszkodtak, amelyeket fokozott izzadás, fejfájás és vérnyomás-emelkedés, szívfájdalom, hidegrázás, nyugalmi tachycardia rohamok, ájulásra való hajlam, hányinger, a szív “elsüllyedésének” érzése, szédülés és gyengeség kísért. A pszichoemocionális zavarok leggyakrabban ingerlékenységben, könnyezésben, szorongásban, alvászavarokban, gyengébb memóriában és koncentrációképességében, gyors kifáradásban, valamint csökkent fizikai és szellemi teljesítőképességben nyilvánultak meg. A betegek a légúti fertőző betegségek gyakoriságának növekedését észlelték.

A laboratóriumi vizsgálat során a betegeknél hormonális rendellenességeket találtak, amelyeket a perifériás vérben megnövekedett FSH- és LH-szint jellemzett a menopauza szindróma betegeknél. Sőt, a petefészek-kimerülés szindrómával diagnosztizált betegeknél többször is az FSH és az LH szintjének emelkedését észlelték. Ezt a perifériás vér ösztradiol-tartalmának jelentős csökkenése kísérte. A vér általános klinikai és biokémiai paraméterei nem haladták meg az életkori normát.

A betegeket a diagnózis megfelelően 4 csoportra osztották: 2 kontroll és 2 primer csoportra. A páciensek mindkét kontrollcsoportban hagyományos terápiában részesültek, amely nem tartalmazott hormonális gyógyszereket. A hagyományos kezelés mellett mindkét főcsoport betegei 30 napon keresztül naponta kétszer étkezés közben 1 ZHENOLUTEN® kapszulát kaptak.

KUTATÁSI MÓDSZEREK

A betegek panaszait progresszióban értékelték, általános klinikai vizsgálatot végeztek a vérrel és vizelettel, valamint biokémiai vizsgálatot a vérből a REFLOTRON készülékkel (Boehringer Mannheim, Németország). A petefészkek ultrahangos vizsgálatát ultrahangkészülékkel (ALOKA, Japán) végezték. A hormonok (FSH, LH és ösztradiol) tartalmát a vérszérumban radioimmunoassay segítségével határozták meg. A minták radioaktivitását “Tracor Analytic 1285” számlálóval (USAHolland) számoltuk.

KUTATÁSI EREDMÉNYEK

Megállapították, hogy a ZHENOLUTEN® alkalmazása enyhe és közepesen súlyos menopauza szindrómában szenvedő betegeknél hozzájárult az általános állapot javulásához, ami a hőhullámok számának csökkenésében, az alvás és az étvágy javulásában, valamint az életerő növekedésében nyilvánult meg (1. táblázat).

Laboratóriumi vizsgálatokban a ZHENOLUTEN® alkalmazása után az FSH és az LH tartalmának jelentős csökkenését tapasztalták, amely az LH / FSH index növekedését okozta és újra az életkornak megfelelő normál értéket mutattak (2. táblázat).

A betegek hormonális állapotában a ZHENOLUTEN® szedése alatt észlelt változások korrelálnak a klinikai mutatókkal. Ezek az öregedő szervezet megfelelő adaptív válaszreakciójának helyreállítását jelzik a petefészekfunkció életkorral összefüggő csökkenésére.

A petefészek-kimerülési szindrómában szenvedő betegeknél a ZHENOLUTEN® és a hagyományos terápia alkalmazása az esetek 67%-ában normalizálta a menstruációs ciklust és segített csökkenteni a betegség asztheno-neurotikus megnyilvánulásait. A laboratóriumi adatok az FSH, az LH és az ösztradiol hormonok arányának normalizálódására utalnak (3. táblázat).

Ezen adatok elemzése azt mutatja, hogy a ZHENOLUTEN® normalizáló hatással van a petefészek szövetek sejtanyagcseréjére, elősegíti a tüszők kialakulását és érését, valamint a reproduktív rendszer funkcióinak helyreállítását a nőknél.

A kapott eredmények tehát a ZHENOLUTEN® terápiás hatékonyságát és a különböző korú menopauzában és petefészek-kimerülési szindrómában szenvedő betegek komplex kezelésében való alkalmazásának célszerűségét mutatják.

A ZHENOLUTEN® használata során nem mutatkoztak mellékhatások, szövődmények vagy függőség.

A ZHENOLUTEN® terápiás és profilaktikus célokra alkalmazható biológiailag aktív étrend-kiegészítő formájában, a menopauzaszindróma és a petefészek-kimerülés szindróma kezelésére alkalmazott tüneti és patogenetikai terápia bármely eszközével kombinálva.

KÖVETKEZTETÉS

A ZHENOLUTEN® biológiailag aktív étrend-kiegészítő normalizáló hatással van a petefészek sejtek funkcionális aktivitására.

A ZHENOLUTEN® szájon át szedve jól tolerálható, nincsenek mellékhatásai, terápiás és profilaktikus, biológiailag aktív étrend-kiegészítőként használható.

A ZHENOLUTEN® alkalmazása menopauzaszindrómában és petefészek- kimerülési szindrómában szenvedő betegek számára ajánlott szájon át, étkezés közben, 1-2 kapszula bevétele ajánlott, naponta kétszer, legalább 90 napon át.

A kúrát 1 hónap múlva célszerű megismételni.

HASZNÁLATI AJÁNLÁSOK

A ZHENOLUTEN® fiatal állatok petefészkéből nyert peptidek komplexe. Az izolált peptidek szelektív hatással vannak a petefészek sejtekre, normalizálják a petefészek sejtek anyagcseréjét és szabályozzák a női reproduktív rendszer funkcióit.

A klinikai vizsgálatban megállapították a ZHENOLUTEN® hatékonyságát a menopauza szindrómás betegek komplex kezelésében, a petefészek-kimerülés szindrómában, valamint a reproduktív rendszer funkcióinak helyreállításában olyan a nőknél, akik szélsőséges környezeti tényezők-, alultápláltság-, valamint az öregedés hatására különböző betegségeken estek át.

Zhenoluten® ajánlott:

• Csökkent libidó
• Premenstruációs szindróma
• Menstruációs szabálytalanságok
• Kismedencei szervek megereszkedése
• Ciszták
• Petefészek diszfunkció
• Policisztás petefészek szindróma
• Gyulladásos petefészek-betegség
• Menopauza
• Myomas
• Endometriózis
• Meddőség

HIVATKOZÁSOK

1. Bodyazhina V.I., Smetnik V.P., Tumilovich L.G. Non-Operative Gynecology: A Guide for Physicians. – M.: Orvostudomány, 1990. — 544 p.

2. Belousov Y.B., Moiseev V.S., Lepakhin V.K. Clinical Pharmacology and Pharmacotherapy: A Guide for Physicians. – M.: Univerzum, — p1993.398.

3. Mashkovsky M.D., Gyógyszerek: Gyógyszerek: Farmakoterápia orvosoknak, kézikönyv: részek2. – Vilnius: Vilnius: ZAO “Gamta”, 1993.

4. Geriátriai kézikönyv / Szerk. D.F. Chebotarev, N.B. Mankovsky. – M.: Medicine, -1982. p544. 5. Tepperman J., Tepperman H. Az anyagcsere és az endokrin rendszer élettana: M.: Mir, — p1989.656.

A ZHENOLUTEN® felhasználási javaslata: 1-2 kapsula naponta 1-2 alkalommal étkezés közben ajánlott bevenni. Akúra időtartama legalább 90 nap, amit 1 hónap múlva célszerű megismételni.

Ne használja:az összetevőkkel szembeni egyéni intolerancia, terhesség, szoptatás
esetén (mert nem vizsgálták terhesség, és szoptatás ideje alatt).

A ZHENOLUTEN® alkalmazása során nem azonosítottak mellékhatásokat.

Száraz, sötét helyen, +2 és +25 oC közötti hőmérsékleten tárolja.

Csomagolás: 10mg ZHENOLUTEN®-t tartalmazó 20 db-os kapszula.

Szavatosság idő: a gyártástól számított 5 év.

Felelős kutatás vezető: A.A. Veretenko
Az LLC “A Szentpétervári Bioregulációs és Gerontológiai Intézet, SZO RAMS” Orvosi Központjának igazgatóhelyettese a klinikai munkáért, az orvostudományok kandidátusa (PhD az orvostudományokban), egyetemi docens.

Kutatás vezető: Raigorodsky
Az LLC “A Szentpétervári Bioregulációs és Gerontológiai Intézet, SZO RAMS” Orvosi Központjának főorvosa, az orvostudományok kandidátusa (PhD az orvostudományokban).

© 2023 Пептиды Хавинсона. Официальный сайт Общественной Приемной СПб Института Биорегуляции и Геронтологии БАД. Не является лекарством.
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.